Oyuncakların en önemli maksadı, oyun çağı çocuklarının gerçek hayata kolayca intibakını sağlamaktır. Yetişkinlerin günlük hayatta kullandıkları bütün araç ve malzemelerin küçük ve basit örnekleriyle oynayan çocuklar, farkında olmadan kendilerini hayata hazırlamaktadır. Kısaca söylemek gerekirse hem eğlenmekte hem de öğrenmektedirler.

Marketimizde her yaş çocuğa uygun eğitici ve eğlendirici oyunlar mevcuttur. Ayrıca büyükler için de evde oynanabilecek; tabu, fare kapanı, darty, monopoly gibi oyunlar da bulunmaktadır.
         
   
   

Oyuncak seçerken dikkat edilmesi gerekenler

› Oyuncakların üstünde çıkıntı veya keskin kenarlar olmamasına dikkat edilmelidir.

› Yumuşak oyuncaklar tehlikesiz gibi görünebilir ancak oyuncağın gözleri ya da burnu sabitlenmemişse bebeğiniz için tehlikeli olabilir.

› Yuvarlak kenarlı, el büyüklüğünde veya daha büyük oyuncaklar, bebeğinizin ağzına yabancı cisimleri sokmaması gerektiğini öğrenene kadar verilebilir.

› Alacağınız parçalı oyuncakların parçalarının yutulamayacak kadar büyük olması gerekmektedir.

› Küçük parçalı oyuncak kutularının üstündeki yaş grubu uyarısına dikkat edilmelidir.

› Metal veya eğilmez plastikten yapılmış oyuncaklar satın alınmamalıdır.

› Koku çıkaran oyuncaklar alınmamalıdır. çünkü çıkan kokular bir müddet sonra alışkanlık veya uyuşukluk yapabilir.

› Motorları açıkta olan oyuncaklar alınmamalıdır. güvenlik tedbirleri almadan çocuklara elektrikli tren gibi oyuncaklar verilmemelidir.

› Isı yaratan ve ısı gerektiren oyuncaklar verilmemelidir.

› Beş yaşından ufak çocuklar için boyanmış, spreylenmiş ve cilalanmış olan bütün oyuncaklarda kullanılan boyaların içerisindeki kurşun oranının yüzde 1'i geçmediğine ya da zehirli olmadıklarına dair uyarı bulunmalıdır.

› Yumuşak oyuncakların üstündeki kurdeleler çıkarılmalıdır. meraklı bebeğiniz için tehlikeli olabilir.

› Beşik oyuncaklarını çok kısa bir iple asın ve çocuk ayaklanınca ortadan kaldırın, çünkü çocuk ayağa kalkmak için buna asılabilir.

› Bebeğinizin tüylü oyuncakları ağzına almasına izin vermeyin. bir yaşın altındaki çocuklarda, bu tüylerin yutulması büyük tehlikeler yaratabilir.

› Oyuncakları sıkça kontrol edin ve kırılmış olanları atın.

› Pilli oyuncakların tüm pillerini aynı zamanda değiştirin, çünkü kuvvetli piller oyuncağın çalışmasını sağlarken zayıf piller çok ısınarak ya da akarak tehlike yaratabilir.

› Oyuncaklar ne kadar güvenli olursa olsunlar siz yine de bebeğiniz oyuncaklarıyla oynarken gözünüz üstünde olsun.
Ana Sayfa | Kampanyalarımız | Site Haritası | İletişim Hızlı Erişim